Haber Detayı
16 Ağustos 2014 - Cumartesi 09:15 Bu haber 1655 kez okundu
 
YENİ SEZON YENİ KAF-KAF
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Barış Tezer'in YENİ SEZON YENİ KAF-KAF başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Yeni bir sezonun arefesindeyiz. Futbol, basketbol, voleybolda transferlerin büyük çoğunluğu erkenden bitince taraftar olarak pek alışkın olmadığımız bir şekilde rahat geçiriyoruz yaz tatilimizi. Her branşta kurulan iddialı kadrolar sonrası takımlarımıza kavuşmak için adeta gün sayıyoruz. Voleybol olarakta "Kalbi Yeşil-Kırmızı Atanların Sitesi www.yesilkirmizi.net" aracılığıyla sizlerle birlikte olacağımız üçüncü sezon olacak. "Sezona Merhaba" tadındaki bu yazımda sezon öncesi merakınızı gidermek için biraz takımımızdan bahsetmek istiyorum.

2.ligin en iddialı ekiplerinden birini oluşturduk. Geçen sezon zayıf karnımız olan "orta oyuncu" mevkiine Ayça Ceyna'nın yanına Aslı Türker ve Alessya Safronova'yı alarak bu sorunu ortadan kaldırdık. "Pasör" mevkiine Ayşegül'ün yanına tecrübeli Nihal Çalışkan'ı transfer ettik. Esra Ötücü ve Gülbahar Akgül gibi tecrübeleriyle takıma çok şeyler katmasını beklediğim iki arkadaşımız ile gelecek vadeden Buket Yılmaz aramıza katılan yeni isimler oldular. Geçen yıl ligin ilk maçında sakatlanarak sezonu kapatan ve voleybola aç olarak dönecek Burcu Genç'i de ben yeni bir transfer olarak görüyorum. Ve tabi ki Marina Tumas. İddialı bir söylem diyebilirsiniz belki ama bence Tumas sadece voleybolun değil, Karşıyaka Spor Kulübünün en flaş transferidir. Voleybolla hiç ilgilenmeyen bir taraftarımız dahi internete girip arama motoruna Marina Tumas yazıp kariyerini okursa bana hak verecektir.

Takımımız şu an hafta içi çalışıp hafta sonu izin yaptığı için yıllık iznimde bir kez antrenman izleme şansım oldu. İlerleyen günlerde izleyeceğimiz antrenman ve hazırlık maçları sonrası daha detaylı ve sağlıklı yorum yapabiliriz. Fakat antrenman öncesi sohbetlerimiz ve yaklaşık 2 saat boyunca izlediğim antrenman sonrası şunu gözlemledim: takımın havası gerçekten çok iyi. Yeni gelen oyuncular takıma ve Karşıyaka'ya hemen uyum sağlamışlar. Kızlar izin günlerinde dahi birlikte vakit geçiriyorlar. Bunda tabi ki altyapıdan gelen Karşıyakalı oyuncu sayısının fazlalığı büyük etken. Aklı selim herkesin söylediği gibi "Kurtuluşumuz Altyapı." Geçmişe dönüp bakınca her branşta yakaladığımız başarılarda altyapı kökenli oyuncularımızın hem saha içinde hem de saha dışında "Kaf-Sin-Kaf" ruhu yakalanmasında çok büyük etkileri olduğunu görürüz.

Yeni sezon öncesi yeni bir başarıya imza atabilecek potansiyele sahip bir takımımız var. Sezon öncesi hazırlıklarımız ve hedeflerimiz doğrultusunda fikirlerini almak için görüştüğümüz Baş Antrenörümüz Alper Erdoğuş ile yaptığımız röportajı geçtiğimiz günlerde sitemizde yayınladığımız için bu konuya çok fazla girmek istemedim. Fakat kısaca şunu söyleyeyim hocamızın kafasındaki tek hedef Play-Off. 

Yazımın başında da belirttiğim gibi bu köşede üçüncü sezonumuza giriyoruz. Her sezon öncesi yazımın klasiği olacak ama son olarak kombine olayına değinmek istiyorum. Kombine her kulüp, her branş için çok önemlidir. Çünkü yeni sezon öncesi yeni kadrolar kurulmuştur ve kombine satışından gelecek maddi katkı şubelere can suyu olur. Geçtiğimiz sezon "Bu yıl gençlerimize tecrübe kazandırmak için yola çıkıyoruz" açıklaması yapıldığında çoğumuz "Karşıyaka Spor Kulübü hiçbir branşta iddiasız, hedefsiz olamaz " eleştirisi getirmiştik. Buyrun bir sezon aradan sonra bugün hedefe yürüyecek bir kadro var önümüzde. Böyle bir kadro kurmak  kolay değil. Her şey maddiyatta bitmiyor, bazı oyuncuları 2.lige getirebilmek için bazen para dahi yeterli olmayabiliyor. Şu noktada taraftar olarak bize düşen mümkün olduğunca çok kombine almak. Ayrıca her maça bilet alarak girdiğinizi düşünürseniz kombine ile neredeyse sezonun yarısını ücretsiz izlemiş olacaksınız. An itibariyle basketbol ve voleybolda şube yöneticilerinin kombine satışlarından memnun olduklarını biliyorum. Kalan az sayıda kombinelerin de satılarak Karşıyaka Arenanın hem basketbol hem de voleybolda rakiplere yeni sezonda da cehennem olacağına inanıyorum.

Barış Tezer
ksk_brs@hotmail.com
Twitter: @baristezer12
twitter:baristezer12

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı