Haber Detayı
14 Mart 2015 - Cumartesi 11:54 Bu haber 3007 kez okundu
 
UFUK’TA BAŞARI VAR
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin UFUK’TA BAŞARI VAR başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Pınar KSK, Avrupa’nın ikinci büyük kupası Eurocup’ta adını çeyrek finale yazdırdı. Hem de daha önce  bu kupayı iki kere müzesine götürmüş  Litvanya’nın basketbol ekolü Lietuvos Rytas’ı  eleyerek.

Bu başarıda  hiç şüphesiz ki en büyük pay Baş Antrenör Ufuk Sarıca’ya ait. Ufuk Hoca sezon başında Karşıyaka’dan daha bütçeli bir takıma gidebilirdi. Ama biliyordu ki “para” her şey değildi. Basketbol taraftar ile güzel bir oyun ve Avrupa’nın en iyi basketbol taraftarı da Karşıyaka’da var. İnanmış bir ekibin  istikrar ile yoğrularak yanına dillere destan  Karşıyaka taraftarının gücünü aldığında neleri başarabileceğini hep birlikte gururlanarak izliyoruz. Başarı da en büyük pay Ufuk Hoca’ya ait yazdım ama tabii ki bu bir ekip işi. Bu başarılı ekibin içerisinde yer alan herkese ne kadar teşekkür etsek azdır.

Kaf-Kaf, basketbolda Avrupa’yı fetih ederken maalesef futbolda mehteran takımı gibi “iki ileri bir geri” gitmeye devam ediyor. Şimdi yazacaklarımın “nükte” yapıyormuşum gibi algılanmasını istemiyorum.  Çok ciddi olarak bir öneri getirmek istiyorum. Ufuk Sarıca’dan rica edilsin ve futbol takımına “Nasıl takım olunur, başarı nasıl yakalanır, oyuncular maçlara nasıl motive edilir” tarzında bir seminer versin.  Böylece futbol takımı da basketbol şubenin tecrübesinden az biraz faydalanmış olur.

Mor Park’a Ufuk Sarıca ismi verilsin

Geçtiğimiz günlerde Karşıyaka tribün temsilcilerinden Altar Toker ortaya çok güzel bir fikir attı. Karşıyakalı taraftarlar için ayrı bir yeri olan, taraftarın buluşma noktası Bostanlı Mor Park’a, yine taraftarın gönlünde ayrı bir yere sahip olan Ufuk Sarıca’nın isminin verilmesini gündeme getirdi.  KSK’nin basketbol tarihinde ki en büyük başarılarına  imza atan ve atmaya devam eden Ufuk Hoca’ya böyle bir jest yapılabilir. 

Hatırlayacağınız gibi bir önceki Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ve belediye meclis üyeleri “İnsanları yaşarken onurlandırmak gerekir” diyerek Erol Atar’ın ismini Karşıyaka’da bir parka vermek istemişlerdi.

Belki şimdiki Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’da Ufuk Sarıca’yı yaşarken onurlandırmak ister.

Eminim ki Mor Park’a Ufuk Sarıca isminin verilmesi Karşıyaka taraftarlarını da,  Ufuk Hoca’yı da, Mor Park müdavimlerini de çok mutlu eder.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci  

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı