Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
06 Eylül 2014 - Cumartesi 09:46 Bu haber 1751 kez okundu
 
PASSO LİG DEDİLER PASSO EZİYET ÇIKTI
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin PASSO LİG DEDİLER PASSO EZİYET ÇIKTI başlıklı yazısı
KÖŞE YAZILARI Haberi


Sezonun başlamasını aylardır sabırsızlıkla bekledikten sonra başlık bu olmamalıydı elbet. Ne yazık ki KSK’nin sezonun ilk maçında kendi evinde(!) oynadığı Antalyaspor maçı Karşıyakalı taraftarlara eziyetten başka bir şey olmadı.

Maçın Buca Stadı’nda oynanması rezaletinin üzerine Passolig rezaleti eklenince ilk maç Karşıyakalı taraftarlar için kabusa dönüştü. Buca’ya gitmesi ayrı bir dert, içeri girmek ayrı bir dert oldu.

Maçın ilk şokunu Buca’ya vardığımızda yaşadık. Hayatımızda ilk defa kendi sahamızda oynadığımız maç için Buca Stadı’na gidiyorduk ve haliyle yerini bilmiyorduk. Önümüze ilk gelen Bucalı’ya stadın yerini sorduğumuzda “rakımı en yüksek yere çıkın aha işte orada” cevabını aldığımızda dumur olmuştuk. Biz de arkadaşın dediğini yaptık ve başladık önümüze gelen her yokuşu çıkmaya. Neyse ki Buca Stadı’na ulaştık.

Stada ulaştık ulaşmasına ama Karşıyakalı taraftarlar için eziyet henüz bitmemişti. İçeriye girmek isteyen yaklaşık yüz kişilik taraftar grubu Passolig gişelerinin önünde kuyruğa girmiş, üç görevli yüz kişinin biletini üç saatte verememişti.

Passolig stantlarının önünde bağırış, çağırış, kavga, gürültü ile saatlerce bekledikten sonra biletlerini alanlar bir şokta maça giriş gişelerinde yaşadı çünkü makinalar bazı kartları okumuyordu. İşin en düşündürücü taraflarından biri de ortada sorunu çözecek tek bir yetkili bile yoktu. Karşılarında muhatap bulmayan taraftarlar güvenlik güçlerine dertlerini anlatmaya çalıştılarsa da başarılı olamadılar. Ve maalesef bir çoğu onca eziyet çekmiş olmasına rağmen maçın ilk yarısını dışarıda izlemek zorunda kaldılar.

Maçta içeride olmayan bir grup da vardı. O grubun adı anıyla, şanıyla Karşıyaka Çarşı Grubu idi. Karşıyaka Taraftarlar Derneği ve Çarşı Grubu aylar öncesinden e-bilet uygulaması ile fişlenmeye karşı olduklarını ve protesto için takımlarını dışarıdan destekleyecekleri açıklamışlardı. Çarşı sözünün arkasında durdu ve büyük bir kalabalık grup ile takımlarını dışarıdan destekledi. “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganı dışarıdan da olsa Buca tribünlerinde yankılandı.

Şimdi herkesin kafasında ki soru şu; “KSK Çarşı e-bilet protestosunu daha ne kadar sürdürecek?” Hiç şüphesiz ki Karşıyaka gibi takımlar taraftarının gücünü arkasına alarak oynadıkları zaman başarılı oluyorlar. Bu sezon da yıllar sonra ilk defa istikrar seçildi ve kaliteli bir kadro kuruldu. Fazla dile getirmek istemiyoruz ama bu sezon şampiyonluk yakın, hadi bilemediniz play-off garanti gözüküyor. O nedenle Teknik Direktör Yusuf Şimşek ve Başkan Fatih Diniz’in de dediği gibi “mesaj yerine ulaştı” KSK Çarşı çok güzel bir duruş sergiledi ancak bundan sonra tepkisini saha içinde devam ettirmeli.

Passolig çilesini yazmaktan maçın değerlendirmesini yazmaya yer kalmadı. Antalyaspor gibi süper ligden yeni düşen takımlar her zaman daha hırslı ve iyi olur. Ancak Karşıyaka bence bu maçta daha atak oynayan, rakibine baskı kuran, gol pozisyonları yakalayan taraftı. Hücumda gösterilen performans savunmaya doğru yayıldığında Karşıyaka bu sene çok can yakacaktır.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı