Haber Detayı
23 Eylül 2014 - Salı 09:52 Bu haber 1683 kez okundu
 
PANİK YOK
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Barış Tezer'in PANİK YOK başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Voleybolda geçtiğimiz hafta iki hazırlık turnuvasında boy gösterdik. "Bolu Köroğlu Voleybol Turnuvası" ve "Sarıyer Martı Golden Cup." Bolu'da 2 mağlubiyet 1 galibiyet ile üçüncü , İstanbul'da ise iki mağlubiyet ile dördüncü olduk. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki izlemediğim maçlarla ilgili birşey yazmayacaktım. Fakat turnuvalar sonrası telefon ve mail ile düşüncelerimi soran taraftarlarımız oldu. Bende kısaca düşüncelerimi paylaşmak istedim. 

Öncelikle şunu unutmamalıyız adı üzerinde "Hazırlık" turnuvalarında oynadık. Bu maçlara ağır kondüsyon antrenmanları sonrası çıktık ve rakiplerimizin çoğu üst lig takımıydı. Geçtiğimiz sezona bakınca yarısı yenilenmiş bir kadroya sahibiz. Bu takımın birlikte oynamaya alışması için bol bol maç yapması lazım. Sonuçtan ziyade lige kadar olabildiğince çok hazırlık maçı oynayarak eksiklerimizi gidermeliyiz. Teknik heyetimizinde her iki turnuvada gördükleri eksiklikleri not alarak antrenmanlarda bu eksiklerin üzerine gideceklerine inanıyorum. Dediğim gibi maçları izleme şansım olmadı fakat set sonuçlarına bakınca üst ligde oynayan rakiplere kök söktürdüğümüz setler var. Bugüne kadar sizlere sürekli "iyi bir takım kurduğumuzu" söyledik. Evet iyi bir takımımız var ve güzel işlere imza atabilecek potansiyele sahipler. Voleybol otoriteleri tarafından da 1.Ligin en kuvvetli adayları arasında gösteriliyoruz. 

Şahsi fikrim hem hazırlık müsabakalarında hem ligde bu tarz mağlubiyetler almak iyidir. Çünkü kağıt üzerinde favori gösterilen ekiplerin erken havaya girmesini engeller. Tabi ki eksikleri görüp gidermek şartıyla. Mevcut sistemde tüm sezon verilen emeklerin karşılığının alındığı yer Play-Off. Eskişehir ve Alanya'ya normal sezonu domine ederek gittik fakat beceremedik. Hastalıklar oldu , sakatlıklar oldu, maddi sorunlar oldu fakat sonuçta beceremedik. O yüzden varsın hazırlık maçlarında normal sezonda birkaç mağlubiyet alalım. Muhim olan bu kez şampiyonluk limanına sağ salim ulaşalım. 

Sonuç olarak bu iki turnuvanın sonucuna bakarak panik yapmaya gerek yok. Ayrıca sezon öncesi ve ligin ilk birkaç haftasının takımları övmek içinde yermek içinde erken olduğunu düşünüyorum. Yukarıda da belirttiğim gibi iyi bir takımımız var ve güzel işlere imza atabilecek potansiyele sahipler. Bizlere düşen ise Karşıyakalıya yakışır şekilde her maçta son top yere düşene kadar yanlarında olmak. Kombinelerimizi alarak maddi desteğimizi verdik fakat kombine alan herkesin tribüne de gelmesi lazım. Melis Alpacar kardeşimizle geçtiğimiz yıl yaptığım röportajda söylediği bir cümle taraftar desteğinin takım için önemini anlatıyor: "Taraftarımız deplasmanlarda bile bizi yalnız bırakmıyor. Özellikle deplasmanda orada olduklarını bilmenin bizleri pozitif anlamda nasıl etkilediğini kelimelerle anlatamam. Tabi ki tribünlerimizi daha da dolu görmek istiyoruz." 

Destek demişken yazımı eski başkanlarımızdan Cenk Karace'ye teşekkür ederek sonlandırmak istiyorum. Cenk başkan takımımızın ilk maçı olan Antalya deplasmanının masraflarını karşılayacağını açıkladı. Tıpkı Alanya Play-Off'ta olduğu gibi. Cenk başkana tüm camiamız adına teşekkür eder , desteğinin herkese örnek olmasını dilerim.

Barış Tezer
ksk_brs@hotmail.com 
twitter: @baristezer12 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı