301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Eylül 2014 - Cuma 09:22 Bu haber 1342 kez okundu
 
KARŞIYAKALILARIN BULUŞMA NOKTASI
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin KARŞIYAKALILARIN BULUŞMA NOKTASI başlıklı yazısı
KÖŞE YAZILARI Haberi


Biz Karşıyakalılar birlikte olmayı, aynı ortamı solumayı severiz. Kafa yapılarımız aynıdır çünkü, genellikle aynı görüşe sahibizdir. Aynı şeylerden zevk alır, aynı şeylere sevinir, aynı şeylere üzülürüz. Ortak noktalarımız çoktur bizim. Ay-yıldızlı bayrağımızın gölgesinde oturmayı severiz, ülkemizin değerlerine sahip çıkarız. Atamıza, onun ilke ve inkılaplarına ölümüne bağlıyızdır.  Bu nedenledir maçlarda boğazlarımızı yırtarcasına “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” diye bağırmamız, andımızı haykırmamız.

Yıllardır ortak noktamız olacak, maçlardan önce ve sonra buluşacağımız, tezahüratlar söyleyeceğimiz  bir  lokalimiz olsun istedik durduk. Belki bu isteğimiz lokal adı altında olmadı ama bir gün Karşıyaka tribünlerinin sevilen isimlerinden Altar Toker bir mekan açtı.  Mekan çok kısa sürede Karşıyakalıların buluşma noktası oldu.  Bunda da  Altar Toker’in her gün mekanda bulunması, misafirlerini o her zamanki güler yüzüyle, neşesiyle, samimiyeti ile  karşılaması  büyük rol oynadı.

Karşıyaka Spor Kulübü’nün sporcuları, Teknik Direktörleri, geçmişte görev yapmış efsane futbolcuları,  kulüp başkanları, yöneticileri, basketbolcuları, voleybolcuları mekandan çıkmaz oldu. Hatta mekan öyle bir hale geldi ki maçlar kazanıldıktan sonra ilk kutlama yeri orasıydı. Bir gün bir bakıyordunuz arka masanızda efsane isimlerden Altobelli Rıza yemek yiyor. Birden masalardan “Ülkenin ortasında Rıza kafayı filelere gönderiyor. Haydi Nihat, haydi Recep, Karayılansın sen Cevdet” tezahüratları yükseliyordu. Altobelli’nin gururdan gözleri yaşarıyor bu ortamda olmanın keyfini çıkarıyordu.

Sadece sporcular mı? Belediye Başkanları, Emniyet Müdürleri, Kulüp Başkanları, yöneticiler bile mekandan çıkmaz olmuştu.

Ancak  ne olduysa oldu  geçtiğimiz sene başlayan Gezi olaylarından sonra Altar Toker’in mekanı mimlenmeye başladı.  Mekana polis baskınları yapıldı, kimlik kontrolleri yapıldı, insanlar ifadeleri alınmak üzere  karakollara çağırıldı. Şimdilerde de mekanın ruhsatı belediye ve dernekler masası tarafından iptal edilmiş. 

Karşıyakalıların yıllar sonra ortak bir buluşma noktası olmuştu. Şimdi ellerinden alınmaya çalışılıyor. 

Neden hep  güzel şeyler  Karşıyakalılara reva görülüyor ?

 

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci   

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı