301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Kasım 2018 - Pazar 11:22 Bu haber 4988297 kez okundu
 
KARAGÜMRÜKLÜLERİN MEKANINDA KARŞIYAKA
NOSTALJİ: Karşıyaka ve Karagümrük… bu iki kulübün taraftarları arasında bir benzerlik bulunuyor. Çünkü bu iki kulüb taraftarı tüm Türkiye’de delikanlılığı ve yaşam tarzları ile fark yarattı.
ROPORTAJLAR Haberi


Karşıyaka ve Karagümrük… Bu iki kulübün taraftarları arasında bir benzerlik bulunuyor. Çünkü bu iki kulüp taraftarı tüm Türkiye’de delikanlılığı ve yaşam tarzları ile fark yaratıyorlar.  “Karşıyakalının Karşıyakalıdan Başka Dostu Yoktur” lafına inatla yeşil kırmızı taraftarlar Karagümrüklüleri çok seviyor ve “TEK DOST KARAGÜMRÜK” sloganları stadlarda hep bir ağızdan söyleniyor.

Karşıyaka tribünlerinde Karagümrük, Karagümrük tribünlerinde de Karşıyaka atkılı taraftarlar görmeye alıştık. Bu dostluk öyle büyümüş ki çarşıdaki ve Karagümrükte’ki dükkanlarda bu iki takımın dostluğunu ifade eden fotoğraflar, flamalar bulunuyor.

Yeşil Kırmızı Ekibi’nden Nail Diker Karagümrüklülerin mekanına gitti ve Karagümrük’te Karşıyaka sevgisini sizler için araştırdı.  Bir yeşil kırmızı sevdalısını konuk etmenin mutluluğunu yaşayan Karagümrüklülerden Kınalı Ahmet, Hüseyin, Kadir ve Sinan ile kahve önünde yaptığımız görüşmede Karagümrük tribünlerinin önde gelenleri Karşıyaka – Karagümrük dostluğunu anlattı.
 

Yesil Kirmizi Ekibi: Karşıyaka ve Karagümrük taraftarlarının ortak noktaları nedir?

Karagümrük Taraftarları: İki kulübün taraftarlarının da yaşam tarzı benzer. İkimizde delikanlıyız. İkinci lig fikstürü çekildiğinde ilk baktığımız ilk devre Karşıyaka İstanbul’a ne zaman geliyor? Kardeşlerimizi burada misafir etmek için sabırsızlanıyoruz. Biz sadece maçlarda değil, normaldede arkadaşız. İstanbul’da askerliğini yapan Karşıyakalılar bizim yanımıza uğrarlar, İstanbul’a gelen Karşıyaka tribünün tanındık simaları mutlaka ziyaretimize gelir…

Yesil Kirmizi Ekibi: Duvarlarda Karşıyaka fotoğrafları ve formaları görüyoruz?
Karagümrük Taraftarları: Karşıyaka ne zaman İstanbul’a gelse mutlaka birlikte oluruz. Dostluğu pekiştirmek için fotoğraflar çektiririz. Karagümrükte Karşıyaka atkıları ile dolaşan arkadaşlarımız bulunuyor. Bizim dostluğumuzu artık tüm Türkiye biliyor.

 


Yesil Kirmizi Ekibi: Karşıyaka ile ilgili anılarınız?
Karagümrük Taraftarları: Ahmet Cömert’te Efes maçı oynanıyordu. Bizlerde destek için 2 otobük Karagümrük taraftarı olarak kardeşlerimizin yanında yer aldık. O maçta olaylar çıkmış bir Karşıyakalı bir de Karagümrüklü göz altına alınmıştı. Bizim 2002 senesinde İzmir’de oynanan Buca maçına Karşıyakalı kardeşlerimiz destek için geldiler. Gerçi polisler içeri girmelireni izin vermemişlerdi ama oraya kadar gelmeleri bile bizim için çok sevindirici bir olaydı.
Birde Karşıyakalılar Manisa’da kamp yapan takımımızı ziyarete gelmişlerdi. Bunlar bu dostluğun, kardeşliğin birer ifadesi..


Söyleşimizin ardından Karagümrük taraftarları bizlere kulüp binasını ve tesislerini gösteriyorlar. Duvarlarda ki Karşıyaka – Karagümrük taraftarlarının bulunduğu fotoğraflar, atkılar, formalar dikkatimizi çekiyor.
Yeni yapılan kulüp binası ve tesislerin içerisinde Müdür odası ve yönetim kurulu odası bulunuyor.

Duvarda bir çerçeve dikkatimizi çekiyor. “San Francisco’dan Karagümrük’e Sevgiler” yazıyor bu fotoğraftaki bayrakta. Karagümrüklülerin çok sevdiği, tribünlerinin simge isimlerinden olan Ahmet Bektaş’a ait bir pankartmış. Ahmet Bektaş 1986 yılında vefat etmiş ve Karagümrüklüler kulübe yaptığı maddi, manevi destekten ötürü kendisini çok seviyorlar.


Karagümrüklüler büyük bir heyecanla yeni tesislerini gezdiriyor ve en büyük hayallerinin bir gün Karagümrük ve Karşıyaka’nın aynı anda Süper Lig’te yer alması olduğunu belirtiyorlar.

Karagümrüklü kardeşlerimize Yeşil Kırmızı sevgiler göndererek yanlarından ayrılıyoruz..

Ve bir kez daha belirtiyoruz ki…

“TEK DOST KARAGÜMRÜK”

RAHAT DURAMIYORUZ, RAHAT OLAMIYORUZ

www.yesilkrirmizi.net - özel

Kaynak: Editör: Nail Diker
 
Etiketler: KARAGÜMRÜKLÜLERİN, MEKANINDA, , KARŞIYAKA,
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı