Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 15:34 Bu haber 849 kez okundu
 
KAF-KAF KENETLENDİ DOSYALAR KAPANDI
Taraftarlar ateşi yaktı, camia bütünleşti ve KSK son 2 yıl içerisinde 9 eski oyuncunun dosyasını kapattı. Kaf-Kaf’ın önünde şimdi tek engel olarak Igor Duric’in alacakları kaldı.
FUTBOL Haberi


Eski yabancı futbolcularına olan borçları yüzünden FIFA kıskacında olan Karşıyaka, son 2 yıl içinde 9 ismin alacağını kapattı önünde yalnızca Igor Duric'in alacağı kaldı. Yıllar boyunca her transfer döneminde futbolcu değirmeni gibi çalıştıktan sonra borçlarından kaynaklı transfer yasağıyla 4'üncü sezonuna girmeye hazırlanan TFF 3.Lig'deki Yeşil-Kırmızılılarda eski yabancı alacakları tek tek temizlendi. Daha önce Ekim 2016'da eski yabancılardan Ofoedu'ya borcunu ödemediği için FIFA'dan altyapılar dahil 2 dönem transfer yasağı alan, Eylül 2017'de Banahene'nin alacağı nedeniyle 3 puanı silinen Karşıyaka'da yabancı dosyalarını kapatmak için ilk ateşi taraftarlar yaktı.

Taraftarların aralarında topladığı parayla Okan Şahingöz ve Kahe'nin borcunu ödeyip puan silme cezasının önüne geçmesinin ardından futbol dünyası da harekete geçti. Şubat 2018'de o dönem adı kulübü şirketleştirmek için anılan iş adamı Mesut Sancak'ın büyük desteğiyle Shukurov'a 205 bin Dolar, Juninho'ya 220 bin Dolar, Kovalchuk'a 155 bin Euro ödenerek FIFA'dan kesinleşen toplam 18 puan silme cezası bertaraf edildi.

O sezon Ofoedu'ya 59 bin dolar ödeyip 6 puan silme cezasını önleyen yönetim, Banahene'ye de 40 bin Euro yatırarak FIFA'nın küme düşürme tehdidini kaldırdı. Haziran ayında yarım dönem forma giyip 14 maçta tek gol atan forvet Fall'ın 172 bin Euro alacağını kapatan KSK son olarak Kvesic dosyasını 44 bin Euro karşılığında sonuca bağladı. Çoğunun adı bile unutulan yabancılarına tek tek ödeme yapıp büyük yükten kurtulan Karşıyaka'da 2015-2016 sezonunun ilk yarısında takımda görev yapan Sırp stoper Igor Duric'in 160 bin Euro alacak talebi FIFA'da görüşülüyor. Dosyanın önümüzdeki aylarda karara bağlanması bekleniyor.

Karşıyaka'da taraftarlar iki sezon önce dünyaca eşi görülmeyen bir hareketle kampanya düzenleyip kulübün eski futbolcularına borçları ödeyip puan silme cezasının önüne geçmişti. Taraftarlar eski futbolculardan Okan Şahingöz'ün Hollanda'daki 3 yetiştirici kulübüne 78 bin Euro ödenip 9 puan silme cezasının önüne geçti. Toplanan paradan ayrıca eski yabancılardan Kahe'nin 24 bin Euro alacağı da kapatılıp puan silme cezası önlendi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KAF-KAF, KENETLENDİ, DOSYALAR, KAPANDI,
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı