301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Haziran 2016 - Salı 23:24 Bu haber 2122 kez okundu
 
HAYALLERİ GERÇEĞE ÇEVİREN ADAM
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Barış Tezer'in HAYALLERİ GERÇEĞE ÇEVİREN ADAM başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Ufuk Sarıca...

Oyunculuk kariyeri başarılarla dolu , Karşıyaka formasını da terletmiş ülkemizin yetiştirdiği değerlerden biri. Yıllar sonra bu kez antrenör olarak Karşıyaka ile yolları kesişti. Gelirken Ufuk Sarıca ismine burun kıvıranlar olmuştu. Fakat Sarıca Karşıyaka'dan gelen teklifi tereddütsüz kabul etmişti. Çünkü hayalleri vardı , çünkü basketbol kültürü ve oyunculuk yıllarından beri hayranı olduğu Yeşil - Kırmızılı taraftarlarla hayallerini gerçekleştireceğine inanıyordu. "Ölüyü dirilten" , "Bitti denilen oyuncuları Karşıyaka formasıyla Milli Takımlara taşıyan" bu taraftara güvenmekte çok da haklıydı. Asla pes etmeyen , son topa kadar mücadele eden , keyif veren kısacası Karşıyaka taraftarını yansıtan bir takım oluşturarak taraftarın gönlüne taht kurdu. Hayallerine Yeşil - Kırmızı tribünleri de ortak etti. Herkesin seyirci çekmeye uğraştığı ortamda biz Basketbol Federasyonu'ndan "Salona kapasitesinin üzerinde seyirci aldığımız" için uyarı cezası aldık. "Bizim Bir Hayalimiz Var" dediğinde tıpkı gelişindeki gibi kendisine burun kıvıranlar , içinden kıs kıs gülenler vardı. Fakat O, her zaman her yerde yanında olan taraftarıyla hayallerini , hayallerimizi teker teker gerçekleştirdi. Şampiyonluk , kupa görememiş bir nesil  üç kupa gördü. Ve kendi deyimiyle "Başarıya aç, tutkulu ve hayalleri olan bir baş antrenör olarak geldiği Karşıyaka'dan başı dik ve gururla" ayrıldı.

Biz seni çok sevdik Ufuk Sarıca. Sadece yaşattıklarından ötürü değil. Kupalardan çok Ufuk Sarıca'yı sevdik. Sadece baş antrenörümüz olarak değil , hepimizin Ufuk abisi olduğun için sevdik. Sadece kupayı gönderebilecekken bizlerle birlikte Özgür'ün mezarı başında dua ettiğin için sevdik. Fiziğinle , duruşunla , hal ve hareketlerinde kenarda Karşıyaka Spor Kulübü'ne çok yakıştığın için sevdik. Yeri geldi maçı bırakıp gururla seni izledik. Öldükten sonra dahi insanların değeri bilinmezken bizler için çok özel bir yer olan Mor Parka ismini verecek kadar sevdik. Sende veda mesajında "Başarının mimarı Karşıyaka taraftarıdır" diyerek bu sevgiye layık olduğunu bir kez daha gösterdin.

Herşey için , birlikte yaşadığımız tarifsiz mutluluklar için teşekkürler Başbakan Ufuk Sarıca. İnanıyorum yollarımız birgün tekrar kesişecek "Hayalleri Gerçeğe Çeviren Adam."

Barış TEZER

ksk_brs@hotmail.com

twitter : @baristezer12 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı