Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Mart 2017 - Pazartesi 22:46 Bu haber 2244 kez okundu
 
GALİPTİR BU YOLDA MAĞLUP
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Barış Tezer'in "GALİPTİR BU YOLDA MAĞLUP" başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Voleybolda bir sezonu daha noktaladık. Bursalı değerli gazeteci Orhan Can ağabeyimle "Play - Off" u değerlendirdiğimiz sohbetimiz esnasında düşündümde sezon gerçekten göz açıp kapayana kadar geçmiş. Daha dün gibi "Kulübe başkan adayı çıkacak mı?" , "Voleybol şube yönetimi kimlerden oluşacak?" , "Nasıl bir kadro kurulacak?" "Gençlerle yola çıkmak iyi mi kötü mü oldu acaba?" "Play - Off'a kalabilecek miyiz?" vb sorulara cevap arandığı günler.

Harika geçen bir sezonu Play - Off ile taçlandırdık. Yarı Final Grubunda ise 3 mağlubiyet alarak sezonu kapattık. Benim fikrim Play - Off'u garantilemeden önce de sonra da aynıydı : "Ne yaparsak yapalım bu gençlerin Play - Off tecrübesi kazanması dahi bu sezonun karıdır." Yazımın başlığını "Play - Off mağlubiyetleri sonrası teselli" olarak görebilirsiniz. Fakat kesinlikle öyle değil , gerçekten galiptir bu yolda mağlup. Neden mi galiptir? "Altyapıdan gelen , bazıları 1.ligde ilk kez oynayan gençlerimizi kazandığımız için" galibiz. "18,5 yaş ortalamalı takımımız büyük bir özgüven kazanıp korkmadan sorumluluk almayı öğrendiği için" galibiz. "Parkedeki her oyuncusunun taraftarının söylediği tezahüratlara eşlik edebildiği bir takımımız olduğu için" galibiz. "Sahadaki hırsımız ve mücadelemizle taraflı tarafsız herkesin sempatisini kazandığımız için" galibiz. "Akılcı bir yönetim ve düşük bir bütçeyle harika bir sezon geçirdiğimiz için" galibiz. "Tribüne geçtiğimiz yıllara oranla çok daha fazla taraftar çekebildiğimiz için" galibiz. "Yönetimi , teknik heyeti , oyuncusu ve taraftarıyla bir aile olup hep birlikte aynı hedefe yürümeyi başarabildiğimiz için" galibiz.

Galibiz fakat artık galibiyeti alışkanlık haline getirmeyi de öğrenme zamanımız geldi. Seneye şubenin başında kim olur , bu yönetim devam eder mi bilemiyorum. Benim naçizane fikrim ayağımızı yorganımıza göre uzatmaya devam etmeliyiz. Bu sezon yakalanan başarı sonrası isim sponsorluğu ve reklam bulma konusunda insanlara daha sempatik geleceğimize inanıyorum. Bu kadroyu bir Türk abla ve hedefe ulaşma konusunda direk katkı sağlayabilecek bir yabancı ile takviye edersek Sultanlar Ligi neden olmasın?

Ve son olarak bu güzel sezon için Serkan Ergüven ve ekibine , "Komutan" Tamer Çamlıbel ve ekibine , Menajerimiz Halis Özlütürk'e , oyuncu kardeşlerime ve evimizde - deplasmanda bir takımın nasıl itici gücü olunacağını cümle aleme gösteren büyük Karşıyaka taraftarına teşekkürler...

Barış TEZER 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı