Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
07 Ekim 2014 - Salı 10:06 Bu haber 1274 kez okundu
 
FUTBOLCULARA DA AŞI LAZIM !
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin FUTBOLCULARA DA AŞI LAZIM ! başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


İnternetin hayatımıza girmesi devrim, sosyal medyanın girmesi de adeta bir evrim oldu. Otobüste, metroda, vapurda ve hatta yolda yürürken bile herkesin elinde  akıllı telefon sosyal medyayı takip ediyor. Karşıyakalı gençler de  sosyal medyayı çok etkili kullanıyor.

Sosyal medya da KSK TV adında bir oluşum var. Muhteşem işlere imza atıyorlar. Hele ki önceki gün başlattıkları öğrencilere AŞI kampanyası ile tüm camianın alkışını topladılar.

Aşı deyince aklınıza öyle tetanoz, difteri gelmesin. Miniklere Karşıyakalılık ruhu, yeşil kırmızı aşkı aşılanıyor. Bu kampanyanın ilki geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet İlkokulu ziyareti ile başladı. Basketbol şube yöneticileri,  altyapı yöneticileri ve basketbolcu Yunus Emre Sonsırma’nın da katılımı ile öğrencilere 480 paket aşı seti dağıtıldı. Aşı setinin içerisinde üzerinde Karşıyaka amblemleri olan yeşil kırmızı defter,  kalem,  kalem kutusu, silgi yer aldı. Bu güzel organizasyonu akıl eden, organizasyona destek ve emek veren herkese teşekkürlerimi gönderiyor, helal olsun  diyorum .

Miniklerin hevesini kaçırmamak lazım…

Güzel işler yapılırken bazen arada dikkatlerden kaçan küçük nüanslar oluyor.  Bu nüanslara biz büyükler çoğu zaman gülüp geçiyoruz ama miniklerin dünyası öyle değil. Cumhuriyet İlkokulu’na gerçekleştirilen aşı kampanyası ile ilgili tarafıma bir veli yakınından şöyle bir mesaj geldi. “Kız kardeşimin Cumhuriyet İlköğretim Okulu anasınıfına giden bir kızı var. Okulda tüm öğrencilere basketbol takımının okula ziyarete gidileceği anonsu yapılmış ve gelebilecek herkesten Karşıyaka formaları, şapkaları, atkılarıyla gelmeleri istenmiş.  Tüm öğrenciler sabah kendilerine söylenen saatte toplanmış ve takım ziyarete gelmiş. Öğrencilere “Sabahçı öğrenciler kalsın, geri kalanlar sınıflarına girsin” denmiş. Sabahçı öğrencilere hediyeler dağıtılırken minicik minicik öğlenci çocuklar ağlaya ağlaya, kalpleri kırık vaziyette sınıflarına gönderilmiş.”

Elçiye zeval olmaz diyerek tarafıma gelen mesajı aynen yayınladım. Umuyorum bundan sonra ki ziyaretlerde bu konuda biraz daha dikkatli olunur ve minik yüreklerin hevesleri kırılmaz.

Aynı aşıyı futbolculara da yapmak lazım…

Ligin beşinci haftası geride bıraktığımız şu günlerde sezon öncesi hedefini play-off olarak belirleyen Karşıyaka istenilen futbolu oynamıyor ve sevenlerini mutsuz ediyor. Haftalar ilerledikçe taraftarlar ümitsizliğe kapılıyor. Halbuki bu sene farklı olmalıydı. Yusuf Hoca’nın her istediği futbolcu alındı. Takımda hala bir şeyler eksik. KSK TV’ye buradan önerim bir sonraki AŞI kampanyasını Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’ne düzenlesinler.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı