Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Temmuz 2016 - Pazar 11:12 Bu haber 2520 kez okundu
 
ELVEDA HAYALPEREST ADAM
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Çağatay Saltık'ın ELVEDA HAYALPEREST ADAM başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


2012 de kesişti yollarımız hayalperest adamla, o yıllarda herkes için hayaldi, Efes’te umduğunu bulamayan bir Ufuk Sarıca vardı hatta Karşıyakamıza gelişini bile eleştirenlere kadar uzanan bir transferdi bizim için ama Ufuk Hocamızın bir hayali vardı ve hayal ettiği başarının mimarları olacak taraftarların Karşıyaka’da olduğunu söylemişti bir röportajında.

Önce bir ekip kurdu kendine; Karşıyaka’nın içinden yetişmiş Servet Özsüner ve Arda Demirbağ‘ı kurmayları olarak belirledi. Daha sonrasında kendini hayal ettiği başarıya uzandıracak kadronun iskeletini oluşturmaya başladı Ufuk Hocamız.

Daha ilk yılından hem Avrupa’nın 3. Büyük kupasında final oynama başarısı gösterdik, hem de bu heyecanı Karşıyakamız’da yaşadık, sadece spor dalında değil turizm ve ticari anlamda da katkısı oldu Ufuk Hocamızın semtimize, Avrupa da final heyecanı, gencinden yaşlısına, kasabından manavına semtte bulunan kedilere köpeklere kuşlara bile ulaşmıştı heyecan.

Kupayı kaybetmiştik hem de trajedik bir şekilde 1 sayı ile. 12 sayı öndeyken sahaya atılan bir pet şişenin takımın temposunu bozması tüm basketbol otoriteleri tarafından manşet olmuştu ama koca yürekli adam onu bir bahane olarak görmemiş ve suçu hep kendinde aramıştı.

İlk Kupa Geldi!

9 Şubat 2014’te Ankara’da tarihimizde ilk defa Türkiye kupası ile tanıştık, Ufuk Hoca sayesinde semtte heyecan yine tavan yapmıştı. O gece çarşıda, binlerce Karşıyakalı; takımını, hocasını ve kupasını sabah kadar bekledi. Kutsal topraklara ilk kez gelen Türkiye Kupa’sının mutluluğunu doyasıya yaşadık.

İkinci Kupa Gecikmedi

Türkiye kupasını kazandığımızdan dolayı oynamaya hak kazandığımız Cumhurbaşkanlık kupası maçı yine Ankara’daydı, 100lerce otobüs Ankara’ya desteğe giderken binlerce Karşıyakalı da yine çarşısında takip ediyordu maçı. Nitekim, 8 ay sonra yine semt mutluluktan sabaha kadar uyumadı. 1987’den sonra kupa 2. Kez geliyordu kutsal topraklara.

“Bizim bir hayalimiz var!”

Gelen kupalarla Ufuk Hocamızın hayali artık tüm semtin hayaliydi. Ufuk Hoca ve kurmayları başarı üstüne başarı ekleyerek herkesi heyecanlandırmayı başarmıştı. Başarı çıtası sürekli yükseliyordu, inandığı hayale tüm semti ortak etmiş bir Ufuk Sarıca vardı karşımızda

Yanılmamıştı Coach Sarıca playoff serilerinde önce bizden bütçe olarak kat kat yüksek bütçelerle mücadele eden Fenerbahçe’yi devirmiş, ardından da final serisinde favori olarak gösterilen Anadolu Efesi hem de 4-1 gibi ezici bir üstünlükle yenip adımızı Şampiyonluğa yazdırmıştık.

İmkanlar dahilinde 3 yılda semte 3 kupa getirerek başarının inanlarla daha güçlü kazanıldığını bize kanıtlamıştı Ufuk Hocamız. Tarihimizde ilk defa Euroleague heyecanı yaşadık; Barcelona’yı, Panathinaikos’u ağırladık güzeller güzeli Karşıyakamızda.

Hayalleriyle bizi mest eden, kupalarıyla bizi zafer sarhoşu eden bir adama veda etmek o kadar zor ki, kupaların geldiği günde gelen mutluluk yerini şimdilerde buruk bir vedaya bıraktı. Küçülmeye giden bir Pınar Karşıyaka vardı… Kendisi kalsa eskisinden de düşük bütçelerle başarıyı yakalardı ama onun bir de Türkiye’ye yaşatacağı hayalleri var.

Elveda hayalperest adam, biz parkelere senin kadar yakışanını görmedik. Bizlere yaşattığın tüm mutluluklar için, yenilsek de yensek de beraber çektirdiğin tüm Kaf Kaflar için teşekkür ederiz. İnşallah bir yerde hayallerimiz tekrar birleşir. Seni hiç unutmayacağız Koca Yürekli adam yolun açık olsun…

Çağatay SALTIK
cagataysaltik@gmail.com
Twitter: @cagataysaltik

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı