301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Aralık 2014 - Cumartesi 10:55 Bu haber 1499 kez okundu
 
DEĞERLERE SAYGI !
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin DEĞERLERE SAYGI ! başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Atatürk’ün emri ile ay-yıldız verilen ve Karşıyakalılar için kutsal sayılan formayı üzerine giyen eski basketbolcu Evren Büker, 150 bin TL’lik alacağı için "Karşıyaka Spor Kulübü", "100. Yıl KSK", "Kaf Sin Kaf" ve "351/2" markalarına haciz koydurmuş. Avukatı da önceki gün gazeteye verdiği demeçte biraz da  “aba altından sopa göstererek”  şu açıklamayı yapmış; "Kulüp itiraz hakkını kullanmayarak, borcu kabul etti. Hacze konulan markaları satışa çıkarma hakkımız var ancak bizim derdimiz kulübü mağdur etmek değil, alacağı tahsil etmek. Öncelikle ödemeyi bekleyeceğiz, ama muhatap bulamıyoruz. Baktık olmuyor satışı yapacağız".  Avukat bey bir Laz atasözü derki;  “PAKTUN OLMAY, PAKMAYACAKSUN”

Laz atasözünü, işin mizahi kısmını bir kenara bırakıp ciddi konulardan bahsedelim. Evren Büker’in kulüpten 150 bin TL alacağı var mı var.  Adam emek vermiş bu parayı hak etmiş. Öncelikle yönetimin bu parayı ödemesi gerekiyordu.  Ama hangi birini ödeyecek adamlar ? Geçmişten gelen borçlar nedeni ile kamuya olan borçlar, piyasa alacakları, futbolcu alacakları derken borçlar 33 milyona dayanmış.  Yazıyı kaleme aldığım 05 Aralık 2014 saat 10.00 itibari ile de kulübe gelmiş 140 icra takibi 55 tane de kararı çıkmış dosya bulunuyor. Bu sayı da her gün artıyor veya azalıyor.  Türkiye’de bir çok kulüp şuan aynı durumdan muzdarip iken her nedense şu ambleme, markaya, slogana haciz koyma haberlerini en çok KSK söz konusu  olduğunda okuyoruz.

Alacaklılar  karşılarında muhatap bulamadığı için belki yöneticilere kızıyorlar, seslerini duyurmak için bu tarz yollara baş vuruyorlar ama bu haberler emin olun yöneticilerden çok KSK’yi yaşam tarzı yapmış, üzüntüsünde ağlamış, sevincinde haykırmış taraftarları, o satışa sunarım dediğiniz “Kaf Sin Kaf” sloganı altında terinin son damlasına kadar formayı ıslatan eski sporcuları  fena halde üzüyor.  Bu haberler “Kuva-i Milliye” ruhu ile vatanı kurtarmak için cepheden cepheye koşmuş kulübün kurucularının, yöneticilerinin yattıkları yerlerde kemiklerini  sızlatıyor.

Bu haberlerin basında yer almasında sadece bu yolu tercih eden alacaklılar değil yöneticiler de sorumlu. Alacaklıların karşısına çıkın, muhatap olun, durumu izah edin. Ama gözünüzü seveyim ne yapın edin bu haberleri bir daha bizlere okutmayın. 

U21 projesi meyvelerini vermeye başladı…

Hep olumsuzu yazacak değiliz ya gördüğümüz güzellikleri de yazacağız, takdir edeceğiz elbet. Fransa’nın Metz takımından KSK altyapısına kazandırılan sol bek Fatih Eren A takım ile antrenmanlara çıkmaya başladı. Anlayacağınız sezon başında yeni bir yapılanma içerisine giren ve amacı A takıma oyuncu yetiştirmek olan U 21 projesi meyvelerini vermeye başladı. Teknik Direktör Osman Demir ile yaptığım görüşmede devre arasına kadar 3-4, sezon sonuna kadar da 7-8 futbolcuyu yukarıya hazırladıklarını söyledi. Altyapılarımızda hep böyle güzel gelişmeler olsun biz de hep böyle güzel şeyler yazalım. Genç kardeşimiz Fatih Eren başta olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum. A takıma çıkacak yeni gençlerin haberlerini sizlere duyurmayı da sabırsızlıkla bekliyorum.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı