Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
08 Ekim 2016 - Cumartesi 10:44 Bu haber 2119 kez okundu
 
BU FIRSAT KAÇMAMALI
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Barış Tezer'in "BU FIRSAT KAÇMAMALI" başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Voleybolda sezon tam bir hafta sonra yani 15 Ekim Cumartesi günü başlıyor. Haberlerimizden takip ettiğiniz üzere bu sezon % 100 KARŞIYAKALI bir kadro ile mücadele edeceğiz. Her sezon başı olduğu gibi herkesin aklında "Bu sezon ne yaparız" sorusu var. İki hazırlık maçını canlı olarak izleme fırsatım oldu , bunun yanı sıra Baş Antrenörümüz Tamer Çamlıbel ile sohbetlerimiz oldu kıs kısa da olsa. Bunların eşliğinde kısa bir değerlendirme yapmak istiyorum. Hazırlık maçları ölçü olmaz denir fakat gayet iyi sonuçlar aldık.Böylesine genç bir kadro için büyük moral bu galibiyetler. Tamer hocam da bir sohbetimizde "Alınan galibiyetler takıma neler yapabileceklerini gösterdi. Elbette tecrübesi rakiplere oranla biraz daha az ve eksikleri olan bir takımız. Fakat kızlar kazandıkça neler yapabileceklerini gördüler" dedi. Kadro itibariyle iniş çıkışlara müsait bir ekibiz ama ben tıpkı futbol takımımız gibi mücadeleci ve taraftarı memnun edecek bir takım olacağımızı düşünüyorum. Bu noktada Karşıyaka taraftarının muhteşem desteği de çok önemli. Bu takımın en büyük itici gücü taraftar olacaktır. O yüzden her zaman olduğundan kalabalık ve coşkulu olmalı tribünler.

Gelelim sezonun fırsat olarak gördüğüm boyutuna. Öncelikle birbirimizi kandırmaya gerek yok , hem futbol hem voleybolda mecburiyetten doğru yolu bulduk. Maddi sıkıntılar olmasa bu sezonda bir çok dış transfer haberi paylaşırdık. Zorunluluktan da olsa girdiğimiz bu yolda iki sezon ilerleyebilirsek bence herşey çok farklı olur. Bu kadro altyapılardan beri birlikte olduğundan birbirlerini çok iyi tanıyorlar. Bırakın birbirlerini gözlerinden anlamayı nefes alıp verişlerini biliyorlar. Sadece biraz daha lig tecrübesine ihtiyacı olan kardeşlerimiz var. İki sezonda iyice pişer bu takım. Ardından iki tane hedefe taşıyabilecek yabancı transferiyle layık olduğumuz yere döneriz. Tabi bu iki sezon boyunca ekonomik anlamda da doğru şekilde yönetilerek mevcut borçların çoğundan kurtulabiliriz. Burda da bu şehrin ekmeğini yiyen iş adamlarına , snayicilerine görev düşüyor. Bütçenize göre isim sponsoru olun , forma göğüs reklamı verin , kol reklamı verin , salona reklam verin , toplu kombine alın. İnanın voleybolda bu işler sandığınız kadar büyük rakamlar değil. zaten vergiden de düşeceksiniz. Bunlar her sezon başı konuşulan konular olsa da gelin mecburiyetten yakaladığımız bu fırsatı değerlendirelim. Camiası , yönetimi , taraftarı , basını , sosyal medyası , reklam ve sponsorluk desteği verecek iş dünyası el ele verirsek iki sezon sonra bu şube borç yükünden de kurtulmuş olarak layık olduğu yere döner.

Yazımın başında belirttiğim gibi haftaya yeni sezon başlıyor. Tüm sporculara sağlıklı , sakatlıktan uzak bir sezon dilerim.

Barış TEZER
 
ksk_brs@hotmail.com
 
twitter : @baristezer12
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı