Haber Detayı
01 Kasım 2014 - Cumartesi 08:59 Bu haber 1570 kez okundu
 
BOYKOT MU, MORAL SIKIŞMASI MI ?
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin BOYKOT MU, MORAL SIKIŞMASI MI ?başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Hep olumlu yazacak değiliz ya bazen olumsuzu da yazacağız ki yaptığımız işin hakkını verelim.  Bugünkü konumuz futbol altyapıdan. Aslında tam altyapı da diyemiyorum çünkü eski adı ile A2 olan U21 takımı bu sene altyapıdan alınarak profesyonel şubeye bağlandı.

Asbaşkan Azat Yeşil’in yakından  ilgilendiği U21 takımının başına yurtdışından Teknik Direktör olarak Osman Demir getirildi. Hatta bu değişim bazı çevreler tarafından “Karşıyaka camiasında U21 takımının başına gelebilecek nitelikte biri yok muydu da yurtdışından hoca getirildi” diye de eleştirildi.

U21 ile ilgili ilk patlak geçtiğimiz günlerde gelmişti.  Karşıyaka U21 takımı, Orduspor ile oynanan maçta cezalı futbolcu oynattığı gerekçesi ile 3-0 hükmen mağlup ilan edildi.  İkinci patlakta önceki gün U21 takımında yaşanan “boykot” iddiaları ile ortaya çıktı.

İddia şuydu; “U21 takımında ki bazı profesyonel futbolcular birikmiş maaşlarını alamadıkları gerekçesi ile antrenmanlara çıkmamışlardı” Şimdi bu A takım için ortaya atılan bir iddia olsa “sıradan” bir olay olarak kabul edilebilirdi ama  bir alt yarışmacı takım için olunca “sıradışı” hale geldi.

İddianın aslını astarını öğrenmek için U21 Teknik Direktörü Osman Demir ve Yardımcı Antrenörlerden Erol Özgür  ile görüştüm. Onlar kesinlikle bir “boykot” olayının yaşanmadığını, futbolcularda aşırı yorgunluktan dolayı “moral sıkışması” olduğunu ve bu nedenle iki gün izin verdikleri için antrenmanlara çıkılmadığını belirttiler. Ancak iki hoca da takımda maddi sıkıntılar yaşandığını, bu durumdan rahatsız olan bazı oyuncuların menajerlerin de sıkıştırması ile rahatsız olduklarını doğruladılar.

Neyse ki bu sorun öyle iddia edildiği gibi çok büyük değilmiş sadece bir “moral sıkışmasıymış” Bu beni biraz rahatlatmış olsa da hocalarla yaptığım görüşmede daha ilginç detaylar dikkatimi çekti. Bazı oyuncuların antrenmana gidip gelecek yol paralarının bile olmadığını söylediler. Düşünebiliyor musunuz ? Siz üst yapıya oyuncu vermek için yeniden bir yapılanmaya gidiyorsunuz. Yurt dışından hoca ve futbolcular  getiriyorsunuz ama bu futbolcuların cebine yol parasını dahi koyamıyorsunuz. Bu sizce sorgulanması gereken, üzerine gidilmesi gereken bir durum değil mi ?

Osman Hoca ile yaptığım görüşmede kendisinin 30 yıl Karşıyaka’da oturduğunu, yurt dışında yaşadığı dönemlerde de KSK’yi çok iyi takip ettiğini, kulübün içini ve dışını çok iyi bildiğini söyledi. Hocanın altyapıdaki çocukları yurtdışına kampa götürmek, yurtdışından bazı takımları İzmir’e getirip hazırlık maçları yaptırarak oyuncularının ufkunu geliştirmek gibi çok güzel projeleri var.

Umuyorum U21 takımında yaşanan maddi problemler biran evvel çözülür,  Osman Hoca’nın kafasındaki projelerin hepsi gerçekleşir ve yarının A takımını oluşturacak gencecik futbolcular bir daha “moral sıkışması” yaşamazlar.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com   
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı