Haber Detayı
30 Haziran 2019 - Pazar 17:59 Bu haber 1134 kez okundu
 
BİZDE HAYALLER BİTMEZ
Pınar Karşıyaka ile geçen salı günü Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'nda yüzlerce taraftarın katıldığı kulüpte eşi görülmemiş törenle sözleşme imzalayan Sarıca, dönüş sürecinin detaylarını verdi.
BASKETBOL Haberi


Karşıyaka taraftarlarını ve Pınar Karşıyaka'yı çok sevdiğini belirten Ufuk Sarıca, "Geçmişte birlikte yaşanmışlıklarımız var, büyük bir başarı elde ettik. 3-4 sene arka arkaya bir oluşumu beraber yaptık. Aslında geçen sezon içinde de bir dönem takıma dönmem söz konusu olmuştu. Ancak babamı kaybettiğim dönemde ailevi nedenlerden ötürü İstanbul'dan çıkabilme ihtimalim yoktu. Bu yaz da daha çok Dünya Şampiyonası ve A Milli Takım ağırlıklı düşündüğüm için en azından eylül ayına kadar takım çalıştırmayı planlamıyordum. Ancak başta Karşıyaka taraftarlarından gelen yoğun sevgi, ilgi ve sıcaklık, başkanımız ve yönetim kurulunun ısrarı etken oldu. Benim zaten içimde buraya ait bir sevgi vardı. Yeni bir projenin başlangıcındayız. Umarım yine güzel günleri yakalarız yine güzel bir takım yaparız" dedi.

"KARŞIYAKA OLMADAN PLAY-OFF OLMAZ"

Pınar Karşıyaka'nın kendi döneminin ardından son 3 senedir play-off oynayamamasının üzücü olduğunu vurgulayan Ufuk Sarıca, "Karşıyaka'nın olmadığı bir play-off düşünülemez" şeklinde konuştu. Sarıca, "Türkiye'nin en renkli basketbol merkezlerinden, en renkli taraftar gruplarından, en renkli salonundan bir tanesi Karşıyaka. Taraftarlarımızdan salonda play-off oynayamama döneminde bir parça ilgisizlik gördüm. Bunlar sonuçla doğal olabilecek şeyler. Geçmişi konuşmanın anlamı yok, biz ileriye neler yapacağız onu konuşmak lazım. Ölü toprağını kaldıracağız. İşimiz kolay değil, takımın hemen hemen çoğunu değiştireceğiz. Biten kontratlar var, ayrılanlar var, yeni bir takım kuracağız. O yüzden zemini düzgün kurmak, sağlam kurmak ve geçmiş dönemde yaptığımız gibi her geçen gün üzerine koymak lazım" diye konuştu.

"BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ"

"Hayaller bitmez, hayal ettiğin sürece daha büyük başarılar elde edebiliyorsun" diyen Ufuk Sarıca, "Benim yine büyük hayallerim, büyük tutkum var. Karşıyaka'da da büyük tutku var. Geçmiş dönemde Euroleague oynayan Karşıyaka'yı biz hep beraber yaptık. Bunun başlangıcında ben gerçekten kafamda bir hayale inanmıştım. Buraya gelirken o doğrularla gelmiştim ki 4 sene sonunda doğru düşündüğümü gördüm. Burada o sinerji, beraber yakalayabileceğiz o coşku, sarılabileceğimiz tutku, birliktelik vardı. Bunu tekrar birlikte canlandırmamız lazım. Bu tek başına birinin yapabileceği iş değil, bir ekip işi. Her zaman söylüyorum, ekip derken sadece takımımız ve yönetimiz değil halka halka gidiyor. Ortasında takım var ama çevresinde yönetim, taraftar, basın, belediye, şehir bu katmanların hepsi sıralandığı zaman, birlik olunduğu zaman başarı geliyor" dedi.

"Geçmişte bu hayali en başında biz ortaya koyup inandırdık ama başarıya hep beraber ulaştık" şeklinde konuşan Sarıca, "Buna hep inanıyorum. Birlik ve beraberliğimiz olduğu sürece, geriye değil ileri bakarsak yine başarı gelecektir" ifadelerini kullandı.

"HEP BİRLİKTE O GÜCÜ ORTAYA KOYMAMIZ LAZIM"

Ufuk Sarıca, transferde şampiyon oldukları dönemdeki kadroyla pek ilgilenmediklerini dile getirdi. 10-12 gündür transfer çalışmalarına başladıklarını belirten Sarıca, "Piyasa kolay bir piyasa değil. Basketbol piyasasında oyuncular, takımlar henüz pek hareket etmiyor. Geçmişte de söyledim, bu sadece takım işi değil. Altını çizmek istiyorum. Hep birlikte o gücü koymamız lazım. Örneğin salonumuzu düzeltmemiz lazım. Benim 3 sene önce bıraktığım salon hemen hemen aynı yerde duruyor. Tesis ve organizasyon anlamında bize yakışanı yapmamız lazım. Karşıyaka basketbolda olmazsa olmazlardan bir tanesi. Bu değeri birlikte yüceltmeliyiz" şeklinde konuştu.

(DHA)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BİZDE, HAYALLER, BİTMEZ,
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı