Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
07 Ekim 2014 - Salı 21:02 Bu haber 2086 kez okundu
 
BİR PUAN İYİ… AMA BU PANİK NİYE…
Yeşil Kırmıızı köşe yazarlarından Yücel Çağatay'ın BİR PUAN İYİ AMA BU PANİK NİYE başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Deplasmanda Orduspor gibi bir takımdan alınan 1 puan her zaman iyidir. Gerçi 5 maçta 10 puan büyük kayıp, fakat telafi edilemiyecek bir kayıp değil. Ayrıca felaket tellallığı yapmaya da gerek yok.Ama başta Yusuf Şimşek olmak üzere Karşıyaka takımındaki bu panik niye anlaşılır gibi değil.

2 haftadır Yusuf hocanın kafasında ki karmaşa hali olduğu gibi sahada ki takıma yansıyor. Mağlup olabilirsin, puanlar kaybedebilirsin ama takımın omurgasıyla bu kadar oynamak doğru değil. Neticede kaybedilen puanları telafi edecek oyuncular yine aynı oyuncular olacak. Geçen hafta Şanlı Urfa maçında oyuna sol açık başlayan Mehmet Sıddık oyunu sağbek olarak bitirdi.Bu hafta bu Lig’in en iyi solbeki Berkan oynatılmazken,sağbek Rıdvan solaçık oynatıldı.Sakatlıktan yeni kurtulan Ramazan Sal’ın Mehmet Yiğit’in yerine stoperde oynatılması ise bana göre en doğru haraketti.Formayı kapan Ramazan Sal’a bu mevki de Karşıyaka’nın ihtiyacı var. Bana göre bu formayı sakatlık ve cezalar hariç bir daha sırtından zor çıkarır.

Yusuf Şimşek’in maçın hakemi Sarper Barış Saka tarafından oyun alanından çıkarılışını doğru bulmuyorum. Hakemlerin Teknik Direktörlere karşı daha tolereli ve anlayışlı davranmaları gerekir.Teknik Direktörler teknik alan ihlali yapmadıkları ve sözlü(küfürlü), el kol haraketleriyle hakem kararlarına itiraz etmedikleri sürece oyun alanından çıkartılamazlar.Astığım astık,kestiğim kestik mantalitesiyle haraket etmek son derece yanlıştır.Yusuf hoca geçen yıl lig’e kötü başlayan Karşıyaka takımına sonradan gelerek takımı toparlamış ve iyi bir seviyeye getirmiş taraflı tarafsız her kesimin onayını almış bir hocadır.Açıkçası rüştünü ispat etmiştir.Özellikle takım tertibi yaparken hakkaniyetli davrandığını,oyuncu değişikliklerinde çok isabetli kararlar verdiğini hepimiz biliyoruz.Başkan ve yönetimde sonuna kadar arkasında,taraftar da seviyor kendisini. Eeeee…. Sorun ne… acaba? Bu yıl Yusuf hocaya ne olduğunu bir bilen varsa söylesin Allah aşkına.

Üstelik,bu sezon kongresini erken yapıp Başkanını seçen,aynı Teknik  Direktörüyle devam eden ve iyi transfer yapan bir Karşıyaka var.Yalnız yine her sezon olduğu gibi bu sezonda 15 futbolcu alınıp bir o kadar futbolcu gönderildi.Yani eski hastalık devam etti.Az ve öz oyuncu alınıp nokta transfer yapılsaydı daha doğru ve mantıklı olacaktı. Yine de Karşıyaka nın kadrosu fena bir kadro değil. Bir an önce ilk 11 tesbit edilmeli.Israr edilip istikrar sağlanmalıdır.Her hafta sahaya değişik bir takım çıkararak,oyun sistemini değiştirerek başarılı olunamaz.

Hoşça kalın,

Yücel ÇAĞATAY

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı