Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
21 Ekim 2014 - Salı 10:16 Bu haber 1466 kez okundu
 
BAŞLADIĞI GİBİ BİTSİN
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Barış Tezer'in BAŞLADIĞI GİBİ BİTSİN başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Voleybolda kızlarımız sezona ikide iki yaparak başladılar ve tüm camiamızı sevince boğdular. Başlangıçlar hiçbir zaman kolay olmamıştır, bu anlamda ne kadar iyi bir kadroya sahip olursak olalım başlangıç çok önemliydi. İlk hafta deplasmanda Antalya B.Şehir Bld.'yi 3-0 yenerken, ikinci hafta grubumuzun Play-Off adaylarından Balıkesir B.Şehir Bld.'yi 3-1 ile geçtik. Teknik ekibimiz Antalya temsilcisini araştırıp tedbirlerini mutlaka aldılar fakat biz taraftarlar için kapalı kutuydu. Balıkesir ekibinin yaptığı takviyelerle geçtiğimiz sezona göre daha güçlü olduğunu biliyorduk. Özellikle savunmalarını çok beğendim. Bu iki rakip karşısında ilk iki haftayı 6 puan ile kapatan takımımızı ve teknik ekibimizi kutlarım.

 "Panik Yok" başlıklı yazım sonrası arkadaş çevremden "Panik anında ilk seni aşağı atarız" , "İnanalım mı acaba?" tarzında biraz ciddi biraz esprili yaklaşımlar oldu. Takımın çok ağır antrenmanlar sonrası bu turnuvalara çıktığını, buna rağmen 1.Lig ekipleriyle kora kor mücadeleler sergilediğini yazmıştım. Baş Antrenörümüz Alper Erdoğuş'ta Antalya'da Deniz Gezginci kardeşim ile yaptığı özel röportajda benzer ifadeler kullandı. İlk iki hafta sonrası alınan 6 puanın gazına geldi diye düşünebilirsiniz belki ama sizlere iddialı bir söylemde bulunacağım: "Bu takım şu an kapasitesinin en fazla % 65'i ile oynuyor ve her geçen hafta daha da iyiye gidecek."

En az iki Karşıyakalı yan yana gelirsek hemen kulübü kurtarırız, teknik direktör oluruz, başkan oluruz vs... İlk iki maç sonunda tribünlere kulak kabarttığımda "Takımın maçlara çok heyecanlı başlayarak ilk setlerde biraz bocaladığı" yönünde konuşmalara kulak misafiri oldum. Balıkesir B.Şehir Bld. maçı sonrası sohbetimizde Genel Menajerimiz Halis Özlütürk özellikle Balıkesir maçı öncesi ilk kez taraftar önüne çıkacak olmanın yerli - yabancı, eski - yeni ayrımı yapmadan tüm oyuncularımızı heyecanlandırdığını söyledi. Marina Tumas ve Alessia Safronova gibi gerek lig, gerek Avrupa, gerekse Milli Takım düzeyinde büyük tecrübeye sahip iki oyuncunun dahi heyecan duyması beni çok mutlu etti. Çünkü bu arkadaşlık ve heyecan hedefe ulaşma açısından çok önemli. Bizler elimizden geldiğince tribünde heyecanlarını paylaşıp destek olmaya çalışıyoruz. Ama bence yeterli değil. Bu takım daha fazla desteği hak ediyor. Özellikle Passolig'in protesto edildiği bu sezonda voleybolcularımıza destek verelim. İnanın bir maçlarını izledikten sonra hafta sonlarını iple çekeceksiniz.

Bir teşekkür ile yazıma son vermek istiyorum. Sezon öncesi Genel Menajerimiz Halis Özlütürk ve İdari Menajerimiz Fatih Sert hemen hemen her sohbetimizde kulüp başkanımızın voleybola çok ilgili yaklaştığını, yeri geldiğinde saatlerce sıkıntılarını dinlediğini söylemişlerdi. Kulübümüzün her daim lokomotifi olan futbol takımımızın içeride oynadığı maç yerine voleybol maçımızı tercih eden ve bence bu tercihiyle "Voleybolcularımıza olan inanç ve güvenini" ortaya koyan başkanımız Fatih Diniz'e Karşıyaka voleybol ailesi adına teşekkür ederim.

Barış TEZER
ksk_brs@hotmail.com
 twitter: baristezer12  

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı