Haber Detayı
25 Ağustos 2019 - Pazar 13:45 Bu haber 1002 kez okundu
 
BAŞKAN İSYAN ETTİ
Karşıyaka Başkanı Büyükkarcı "Yanlış haber yaymak hiçbir şey getirmez. Daha iyi yönetecek birileri varsa tekliflerini bekliyoruz” diye konuştu.
Haberi


Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı kulübü branşlar arasında ikilik çıkartıp bölmeye çalışanlara yanlış yolda olduklarını iddia etti. Büyükkarcı, daha iyi yönetecek birileri varsa tekliflerini bekliyoruz diyerek koltuğa yapışmadığının sinyalini verdi. Basketbolun bütçesinin 35-40 milyon TL civarında olduğunu kimin uydurduğunu çok merak ettiğini belirten Büyükkarcı, "Basketbol bütçesini ve diğer tüm branş bütçelerini sorumlu olduğum Divan Kuruluna ayrıntılarıyla sundum. Basketbolda teknik heyet, takım bütçesi, kamp masrafları, eski oyuncu ve FIBA dosyalarıyla birlikte bütçe 22 milyon civarındadır. Yanlış haber yaymak bu kulübe zarardan başka hiçbir şey getirmez. Daha iyi yönetecek birileri varsa ortaya çıksınlar" dedi. 

Karşıyaka Divan Kurulu Başkanı Fatih Diniz de, basketbol bütçesinin kontrol altında idare edildiğini belirtti. Diniz, "Uzun yıllardır destek veren çok önemli bir sponsorumuz var. Mutlaka hesaplarda ufak sapmalar olacaktır. Tartışılan konu SGK ve vergi borçları. Ama basketbol bütçesini yaparken hiç bir zaman SGK ve vergi borçları bütçeye yazılmaz. Daha önceden yapılan yapılandırmalardan dolayı kamu borçları federasyon ve iddia gelirlerinden kesilir. Borçlanma konusunda dedikodusu yapılan kadar büyük ve önemli rakamlar değil" diye konuştu.

KSK Başkanı Turgay Büyükkarcı, göreve geldikleri ilk günden beri önceliklerinin mali disiplin olduğunu ifade ederek şunları söyledi: "Basketbolda ana sponsorumuz Yaşar Holding'ten 15 milyon TL, federasyondan 3 milyon TL, yayın geliri ve iddia'dan 4 milyon, reklam, kombine ve diğer sponsorlardan 5 milyon TL gelir hedefliyoruz. Basketbol bütçesi 22 milyon TL, beklenen gelir 27 milyon TL. Biz aradaki farkla futbolu ayakta tutuyoruz. Basketbolun gelirleri arttıkça futbolda elimiz güçleniyor. Hiç bir geliri olmayan futbolu basketboldan yaratılan kaynakla ayakta tutuyoruz."

Kaynak: (YENİ ASIR) - YENİ ASIR Editör:
 
Etiketler: BAŞKAN, İSYAN, ETTİ,
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı