301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Ekim 2012 - Çarşamba 16:22 Bu haber 6665 kez okundu
 
HANDE: ÖNÜME 12 YILLIK SÖZLEŞME KOYUN İMZALARIM
Yeşil-Kırmızı olarak sizleri voleybolcularımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Kocaeli Kağıtspor'dan transferimiz Hande Korkut ile bir araya gelerek, kendisini daha yakından tanımak için çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
ROPORTAJLAR Haberi


Yeşil-Kırmızı olarak sizleri voleybolcularımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Kocaeli Kağıtspor'dan transferimiz Hande Korkut ile bir araya gelerek, kendisini daha yakından tanımak için çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

 
Yeşil Kırmızı:

Hande aramıza bu yıl katıldın, seni kısaca tanıyabilir miyiz ?
 
Hande Korkut: 4 Ekim 1990 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya geldim. Aslen Manisalı olmamıza rağmen babamın mesleği dolayısıyla Anadolu?nun birçok yerini görme fırsatım oldu. Ailem şuan Eskişehir'de yaşıyor.

Yeşil Kırmızı:  Voleybola başlaman nasıl oldu ?

Hande Korkut:Voleybola ilkokul yıllarında başladım. Yaşıtlarımdan uzun boylu olmam beden eğitimi öğretmenimin dikkatini çekti. Daha doğrusu judo ve basketbol deneyip başarısız olduğum için beden eğitimi öğretmenim belki de "boyu yaşıtlarına göre uzun birde voleybol denesin" diyerek son çare olarak voleybolu önerdi.Tabii henüz 12 yaşında olduğum için bunu ailemle paylaşmam gerektiğini söyledim. O zamanlar voleybolcular slip tarzı mayolarla oynuyordu ve annemde televizyonda maçlardan bunu görüyordu. Annemin cevabı kesin ve netti; "seni o kıyafetlerle hayatta o kadar insan önüne çıkaramam." Öyle deyince açıkçası üzüldüm çünkü çok heveslenmiştim ve bunu beden eğitimi öğretmenime anlattım. Üzüldüğümü gören öğretmenim Osmangazi Üniversitesi kulübünün antrenörünü de yanına alarak ailemle görüştü. Artık ne konuştular, nasıl ikna ettilerse "hayatta olmaz" diyen annem tabiri caizse sürükleyerek beni idmanlara götürdü. Annem ve babam hep destek oldular. Annem kar-kış demeden beni antrenmanlara götürmüştür.

 


Yeşil Kırmızı: Bizlere voleybol kariyerinden bahseder misin?

Hande Korkut: Biraz ite kaka başlayan voleybol sayesinde liseyi burslu okudum. Lisenin ilk iki yılında yaş grubumun tüm Milli Takım kamplarına katıldım. Lise son sınıfta ise Yıldız Milli Takımın Balkan Şampiyonası kadrosuna direkt davet edildim. Şampiyonaya 10 kişilik kısıtlı bir kadroyla katılmamıza rağmen finali şanssız bir şekilde kaybederek Balkan 2.si olduk. Ve tek tek bakarsak o kadrodaki herkes bugün profesyonel anlamda iyi yerlerdeler. Polen Uslupehlivan, geçtiğimiz yıllarda Karşıyaka forması giymiş Gamze Korkmaz, Rabia Eroğlu, Dilara Bilge o şampiyonadaki takım arkadaşlarımdan bazıları. Ayrıca lise takımıyla Türkiye 5.liği yaşadım. Kocaeli Üniversitesinde ise forma giydiğim her yıl lig atladık ve son iki senesinde kaptanlığını yaptığım okulumu Süper Lige çıkararak mezun oldum.

Yeşil Kırmızı: İnsanların aklına "Küme düşen bir takımın oyuncusu nasıl hedefi şampiyonluk olan bir takıma transfer edilir" sorusu gelebilir. Ama ben şunu sormak istiyorum sana: "Peki kariyeri bu kadar başarılarla dolu bir oyuncu neden Kocaeli Kağıtspor'da oynar?"

Hande Korkut: Tabi ki okulum o şehirde olduğu için. Okul olarak Kocaeli Üniversitesi'ni seçme sebebim ise okuluma "Milli Sporcu" olarak girmemdir. Bu süre zarfında birçok teklif aldım fakat ben önceliği mezun olmaya verdim. Çünkü sporcuyuz allah korusun bir sakatlık sonucu spor hayatın bile sona erebilir bir anda ve bu yüzden mesleğimi elime almak istedim. Takdir edersiniz ki 4 yıl çok uzun bir süre ve voleybol anlamında boşta kalamayacağım için Kocaeli Kağıtspor'da forma giydim.

Yeşil Kırmızı: Karşıyaka'ya transferin nasıl gerçekleşti?

Hande Korkut: Karşıyaka'yı yıllardır istiyordum. Önceliği okulumdan mezun olmaya verdiğim için bu transfer geç oldu ama bunda da bir hayır vardır diyorum. Balkan 2.si olduğumuzda antrenörümüz İsmail Yengil idi. Tüm okul hayatım boyunca İsmail Ağabey ile irtibat halindeydim ve söz verdiğim gibi okul biter bitmez Kutsal Topraklara gelerek sözleşme imzaladım. Sözleşmem 2 yıllık fakat şuan önüme 12 yıllık sözleşme koyun imzalarım.
 


Yeşil Kırmızı: Karşıyaka ile ilgili fikir beyan edecek kadar zaman geçtiğini düşünüyorum. Kutsal Topraklarımızla ilgili ilk izlenimlerin nelerdir?

Hande Korkut: 2 ay gibi kısa bir süre geçti. İnsanlara çok kısa bir zaman dilimi olarak gelebilir ama söyleyeceğim tek şey "Takım, kutsal topraklar, insanlar her şey ama her şey rüya gibi. "Mesela ailem dört yıl yaşadığım Kocaeli'ne bir kez bile gelmezken anlattıklarım sonrası ilk hafta sonu soluğu Karşıyaka'da aldılar.

Yeşil Kırmızı:  Çalışmalar ve hazırlık maçları yoğun bir tempoda sürüyor. Taraftarları nasıl bir Karşıyaka bekliyor?

Hande Korkut: Çalışmalarımız çok yoğun ve yorucu bir tempoda devam ediyor. İnanın hazırlık maçları öncesi dahi idman yapıyoruz. Takımda mükemmel bir arkadaşlık ve uyum var ki sizde buna yakinen şahitsiniz. Örneğin 10 dakika önce tanıştığınız Gizem Saka'nın kolunuzdaki Yeşil-Kırmızı bilekliği çıkarıp alarak maça onunla çıkması sıcak ve samimi ortamımıza çok güzel bir örnek. Sahada ise terinin son damlasına kadar mücadele edecek bir takım izleyeceksiniz. Tüm takım arkadaşlarıma güvenerek bunun sözünü verebilirim taraftarlarımıza.

 

Yeşil Kırmızı:   Kendin ve takım ile ilgili hedeflerini alabilir miyiz?

Hande Korkut: Kendi adıma Karşıyaka voleybolumu ilerletebileceğim bir kulüp ve bunu başaracağıma, her maç üzerine koyan bir Hande izleteceğime eminim. Takım olarak hedefimizi hepiniz biliyorsunuz ama Hande'nin ağzından da duymak istediyseniz: "Tek hedef ŞAM-Pİ-YON-LUK. Bunun başka yolu yok."

Yeşil Kırmızı:   Son olarak taraftarlarımıza mesajın var mı?

Hande Korkut: Üzerine basarak şunu söylemek istiyorum taraftarımızı "HER MAÇ" yanımızda görmek istiyoruz. Bizler ilk günden beri Karşıyakalı olmanın ayrıcalığını saha dışında yaşıyoruz, taraftarımızın da sezon boyunca saha içinde yaşatması tek isteğimiz.

yesilkirmizi.net / özel
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı