301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Eylül 2011 - Pazar 00:00 Bu haber 1382 kez okundu
 
ÇOK ÖZLEDİK
Yeşil Kırmızı Ekibi'nden Deniz Gezginci'nin bugün Yenigün gazetesinde çıkan ÇOK ÖZLEDİK başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Şikeydi, göz altıydı, federasyon kararlarıydı derken biz Karşıyakalılar yeşil kırmızı renkleri çok özledik. Liglerin bir ay uzamasıyla birlikte nihayet kabus bugün bitecek ve artık futbol konuşulacak. Yeşil Kırmızı aşıklar emektar Alsancak Stadı’nda birbiriyle buluşacak. 100. yıl rüzgarını arkasına almış binlerce sevdalı yine tribünlerdeki yerini alacak.

 

Bugünün benim için anlamı büyük. İki yeşil kırmızı heyecanı bir arada yaşayacağım. İlk heyecanım tabii ki Adanaspor maçı olacak. Değil Antalya’dan yapacağım 4340 kilometre, 1400 kilometre de yol gelsem kaza bela olmaz ise bugün tribünlerdeki yerimi alacağım.

İkinci heyecanım ise, Karşıyakalı taraftarların ilgiyle takip ettiği www.yesil-kirmizi.com sitesi yeniden yayın hayatına başladı. Yaklaşık üç ay önce yayınına son verdiğimiz siteyi gördüğümüz lüzum üzerine yeniden aktif etme kararı aldık.

 

Gördüğümüz lüzum üzerine dedim ancak  bu karar sadece yeşil kırmızı ekibinin aldığı bir karar değil, binlerce yeşil kırmızı sevdalısının ortak kararıydı. Bu site artık bizleri öyle  aşmış ki, kapatma kararını bile bizler veremeyecek olmuşuz.

 

Siteyi kapattık diye işitmediğimiz hakaret kalmadı. Neymiş efendim herkesin ilgiyle takip ettiği bir site nasıl kapatılırmış, 100. yılında böyle bırakıp gitmek olur muymuş? Biz nasıl Karşıyakalıymışız falan, filan…

 

Bu tepkilerden benim için en anlamlısı ise tribünlerde taraftarın diline pelesenk olmuş “Şampiyonlukta etken, Tahir Türetken” tezahüratının baş rol oyuncusu, KSK Divan Kurulu Başkanı  Tahir Türetken’in araması oldu.  Tahir amcanın telefonda titreyerek gelen sesi; “Oğlum siz ne yaptınız? Hepimizin ilgiyle takip ettiği  siteyi kapatamazsınız. Bizler de her kızdığımızda, ümitsizliğe düştüğümüzde pes etseydik bu kulüp yüzüncü yılına gelir miydi hiç. En iyisi siz bu kararınızı tekrar gözden geçirin” diye hesap soruyordu.

 

Tahir amca ve diğerleri çok haklıydı. Bizler yüz kerede “ bu artık benim son maçım, bir daha maçlara gitmeyeceğim” desek de yüz birinci kez yine tribünlerde bulmuyor muyduk kendimizi. İşte yeşil kırmızının ki de böyle bir hesaptı.

 

“Kalmasın kalbinde acı bir sızı, ufkunda sallansın yeşil kırmızı” diyerek yazımızı bitirelim ve heyecanla saatin 20.30 olmasını bekleyelim.

 

Deniz GEZGİNCİ

deniz@yesil-kirmizi.com

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı