301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Ekim 2007 - Cuma 00:00 Bu haber 8763 kez okundu
 
OLCAN ADIN: Unutulmayacak Bir Şampiyonluk İstiyoruz!
ÖZEL RÖPORTAJ - Olcan ADIN

Sezon başında transfer için ismi geçtiğinde Karşıyakalı''ların takıma çok faydalı olacağını düşündüğü, Türk futbolunda geleceğin yıldız adayları arasında gösterilen
KÖŞE YAZILARI Haberi


ÖZEL RÖPORTAJ - Olcan ADIN

Sezon başında transfer için ismi geçtiğinde Karşıyakalı'ların takıma çok faydalı olacağını düşündüğü, Türk futbolunda geleceğin yıldız adayları arasında gösterilen Olcan'la YeşilKırmızı ekibi olarak futbol hayatını ve Karşıyaka'yı sizler için konuştuk.

YeşilKırmızı Ekibi : Olcan kimdir, futbol hayatı nasıl başlamıştır ?
Olcan : 19834 Balıkesir doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve liseyi devamlı olarak Balıkesir'de okudum. Lise 3'e geçtiğim sene Kartalspor'a transferim gerçekleşti. Liseyi daha sonra dışarıdan tamamladım. 1 yıl Kartalspor'da 2.Lig B Kategorisi'nde oynadım.

YeşilKırmızı Ekibi : Balıkesirspor'dan Kartalspor'a geçiş nasıl olmuştu?
Olcan : Kartalspor Altınoluk'ta kamp yapıyordu. Ben de onlarla antremana çıktım denenmek için. Antremandan sonra Kartalspor'lu yöneticiler aileme,"O artık bize emanet" dediler ve transferim gerçekleşti. Ersin Şolpan hocam vardı takımın başında, bana çok emeği geçmiştir.

YeşilKırmızı Ekibi : Fenerbahçe seni nasıl keşfetti?
Olcan : Kartalspor ile son maçlarımıza çıkıyorduk. Çoğu maçımız İstanbul'daydı, beni izlemeye geldiler, futbolumu beğenmişler. Ligin bitimine 2-3 hafta kala Cemil Turan Hoca ile görüştüm, görüşmeden sonra transferim kesinleşti.YeşilKırmızı Ekibi : O dönemde milli formayı giyme şansını yakaladın mı?
Olcan : Evet, 60'a yakın kez Genç Milli, 134'e yakın kez Ümit Milli Takım formasını giydim. Genç Milli takım ile Avrupa ikinciliği yaşadım, dünya kupasına katıldım. Şu anda dünya piyasasında söz sahibi olmaya başlayan Fabregas, Ramos gibi futbolcuların oynadığı İspanya takımına Avrupa Kupası'nda finalde kaybettik.

YeşilKırmızı Ekibi : Olcaninho lakabı nereden ve nasıl geliyor ?
Olcan : Daum zamanında Fenerbahçe ile sezon başı kampındaydım. Antremanları gazeteciler de takip ediyordu. O kamp esnasında gazetelerde bu şekilde anılmaya başlandım. Benim de hoşma gitti açıkçası ve bu lakap devam etti. Her sene ortalama 10 maça yakın forma şansı buluyordum. Bu yüzden Süper Lig olmuş, 1. Lig olmuş çok önemli değil, ben Karşıyaka'da oynamaktan gayet memnunum, kişisel anlamda da bana katkısı olacağını düşünüyorum.

YeşilKırmızı Ekibi : Karşıyaka ile ilgili sorularımıza geçersek, KSK'ye transfer sürecini anlatır mısın?
Olcan : Sezon başı kampa katılmamıştım, Zico ile görüşüp oynamak istediğimi söyledim, O da anlayış gösterdi, futbolcu gözüyle konuya baktı ve transferime izin verdi. Süper ve 1. Lig'den pek çok kulüpten teklif gelmişti ama Rıdvan ve Engin Hoca'larında benle görüşmesiyle, takımda beni görmek istediklerini belirtmeleriyle Karşıyaka'ya hiç düşünmeden geldim. Engin Hoca ile milli takımda görev yaptığı zamanlara dayanan bir tanışıklığımız vardı, Rıdvan Hoca ile de transfer zamanı samimiyetimiz arttı. Her ikisi de çok sevdiğim hocalar.

Bir sebep de ailemin Balıkesir'de olmasıydı.Onlara yakın olmak benim için önemli, çünkü neredeyse her maç yanımdalar,
gelip beni tribünden izliyorlar. Bu da bana moral veriyor.

YeşilKırmızı Ekibi : İmzadan önce KSK'de oynamış başka bir futbolcu ile görüştün mü?
Olcan : Recep Abi ile görüştüm imzadan sonra. Bana hem benim hem de Karşıyaka çok sevindiğini söyledi. "İnşallah bu sene Süper Lig'e çıkacağız" dedi. Kocaeli maçında da tribündeydi zaten kendisi.YeşilKırmızı Ekibi : İlk kez mi kiralık olarak mücadele ediyorsun?
Olcan : Bir sezonda 2.Lig A Kategorisi'ndeyken Antalyaspor'da forma giymiştim. O sezon 30 maçta forma giydim fakat Karşıyaka'ya karşı İzmir'de lisansım yetişmediğinden oynamamıştım.

YeşilKırmızı Ekibi : O dönemle şimdiki arasında ne gibi farklar var?
Olcan : Antalyaspor'a gittiğimde benden beklenti fazla değildi, ben de kendimi tam anlamıyla gelişmiş hissetmiyordum. Şimdi burada ise kendimi daha gelişmiş ve hazır hissediyorum. Camianın da benden beklentilerinin farkındayım, bunu boşa çıkarmamak için elimden geleni yapacağım.

YeşilKırmızı Ekibi : Fenerbahçe'den kiralık olarak bir alt ligde oynamak sana bireysel anlamda birşeyler katacak mı, yoksa dezavantaj mı olacak?
Olcan : Kim olursa olsun sadece idmanlarla kendini geliştiremez. Hatta futbol olarak gerilemeye başlar. Ben Fenerbahçe'de kalsam 34. sezonum olacaktı, fakat oynadığım maç sayısı çok az.

YeşilKırmızı Ekibi : Karşıyaka'da uyum sorunu yaşadın mı?
Olcan : Hayır, burada çok sıcak karşılandım, Karşıyaka'yı çok sevdim. Aldığım karardan son derece memnunum. İstanbul ile İzmir arasında yaşam tarzları açısından da çok fark yok zaten.YeşilKırmızı Ekibi : İstanbul ile İzmir birbirine benzeyen şehirler dediğin gibi. Fakat Anadolu kulüplerinden KSK'ye gelen futbolcuların çoğunda bir performans düşüklüğü görüyoruz. Sence şehir farklılıkları bunun için bir etken mi?
Olcan : Açıkçası ben kendi adıma hangi takıma gidersem gideyim böyle bir durumdan etkilenmem, futboluma bakarım. Bu sebeple herhangi bir futbolcunun da şehir farklılığından etkileneceğini tahmin etmiyorum. Her futbolcunun iyi oynadığı veya kötü performans sergilediği sezonlar olabiliyor, Karşıyaka'da oynadıkları dönemler belki formsuz zamanlarına denk gelmiş olabilir.

YeşilKırmızı Ekibi : Takımın havası dışarıdan gayet iyi gözüküyor, sence takım içi arkadaşlık ve takımın havası nasıl?
Olcan : Karşıyaka son yıllarda kurduğu en iyi kadrolardan birine sahip bence şu anda. Ahmet Abi, Şehmuz Abi, Özgür Abi, Mustafa Cevahir çok kaliteli futbolcular,tüm takımımız kaliteli ve iyi futbolculardan oluşuyor. Biz şampiyon olmak istiyoruz, bu işi başaracağımıza inanıyoruz. Başarı olursa bireysel olmayacak, takımın başarısı olacak. Şampiyonluğa ulaşırsak da anltılanlardan Karşıyaka'da neler olabileceğini tahmin edebiliyoruz.

Takım içinde herkes birbirine anlayışla yaklaşıyor, kesinlikle kimse kimsenin arkasından konuşmuyor, herkes açık sözlü. Bu çok iyi bence. İnanç Abi ve Atilla Abi de bize deneyimleriyle yardımcı oluyorlar. Atilla Abi, Karşıyaka'yı, geçmiş dönemleri anlatıyor. Kısacası takım içi arkadaşlık çok iyi diyebilirim.YeşilKırmızı Ekibi : Senin takım içinde en iyi anlaştığın arkadaşların kimler?
Olcan : Bütün takım arkadaşlarımla çok iyi anlaşıyorum. Önceden tanıdığım arkdaşlarımla daha samimiyim.

YeşilKırmızı Ekibi : Neden 29 numaralı forma? Özel bir anlamı var mı senin için?
Olcan : Daum zamanında Fenerbahçe'de sezon başı kampı esnasında forma numaraları dağıtılıyodu. 1 ile 30 arası numaralar vardı, bana da 29 numara kaldı. O günden sonra başka numara giymedim.

YeşilKırmızı Ekibi : Karşıyaka altyapısını inceleme şansın oldu mu? Gözüne çarpan eksiklikler neler Fenerbahçe'ye göre ?
Olcan : Bence tesis ve stad açısından atılım yapılmalı. Tesisler genel olarak iyi fakat elden geçirilmesi ve bir revizyon gerekiyor. Tesisler futbolcuların evi gibidir, orada dinlenir, orada yemek yer, orada duş alır. Başarının altında da bu yatıyor. Futbolcular rahat ortamlarda çalışırlarsa performansları artıyor. Bir de Karşıyaka'nın kendi stadı olmasının takımı olumlu etikeleyeceğini düşünüyorum.

YeşilKırmızı Ekibi : Stad konusu açıldığına göre Atatürk Stadı'nda oynamak isteyen futbolcularımızdan biri de sendin. Zemin konusunda Alsancak'la Atatürk arasında çok fark var mı?
Olcan : Biz yetenekli ve çok koşan bir takımız. Bu avantajlarımızı Atatürk Stadı'da daha rahat sahaya yansıtabileceğimiz için orayı tercih etmiştik. Bunun örneği olarak Diyarbakır maçını verebiliriz. Diyarbakır attığı golden sonra çok iyi kapanmış ve biz onları açmakta oldukça zorlanmıştık.

Atatürk'te ise iyi oynayarak kazandığımız Altay ve Samsun maçları var. Fakat taraftarlarımız da haklı. Atatürk Stadı'nda tribünler sahaya çok uzak ve istedikleribaskıyı kuramıyorlar. Şunu da söylemek istiyorum bu saatten sonra sahadır, zemindir, staddır bize çok engel olmaması lazım, isterse toprak saha olsun biz gene çıkıp en iyi şekilde oynayacağız.YeşilKırmızı Ekibi : Sence son haftalarda bir performans düşüklüğü mevcut mu takımda ?
Olcan : Hava koşullarının değişmesi bizi oldukça etkiledi. Ordu'nun konumu ititbariyle insanı çarpan bir havası var. Son maç bundan az da olsa etkilendik. Aynı zamanda sezon başından bu yana çoğu maçımızı gece oynuyorduk, gündüz maçlarına dönmemiz de biraz etkiledi.
Fakat biz de takım olarak bunlara tedbirlerimizi aldık, örneğin antreman saatlerimiz değişti. Tekrar toparlanacağımıza inanıyorum çünkü iyi bir takımız.

YeşilKırmızı Ekibi : Son olarak taraftarlarımıza mesajların nelerdir?
Olcan : Onlar bize inansın çünkü onların desteğine ihtiyacımız var. Takımdaki herkesin başarıya açlığı, başarı isteği var. Biz beklentileri boşa çıkarmamak için çalışıyoruz ve hedefin farkındayız. Sezon sonu unutulmayacak bir şampiyonluk yaşayacağımıza tüm takım olarak inanıyoruz.

Olcan'a bize zaman ayırdığı için teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz.

www.yesil-kirmizi.com özel
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı